• Beseda s poľovníkom

Do galérie Beseda s poľovníkom boli pridané fotografie.

Okrem klasickej vyučovacej hodiny sa snažíme žiakom sprostredkovať rôzne formy vzdelávania. Pre žiakov našej školy si pripravil veľmi poučnú a názornú besedu pán Rudľovský. Téma poľovníctvo, ochrana životného prostredia, ukážky zvieratiek, to všetko žiakov veľmi zaujímalo. Úspech mala ukážka reparovaných živočíchov. Pánovi Rudľovskému týmto veľmi pekne ďakujeme.

• Stavanie mája

Do galérie Stavanie mája boli pridané fotografie.

Stavanie mája patrí k pekným jarným zvykom. V obci sa tento rok máj postavil za sprievodu ľudových piesní a zvykov. K tejto príležitosti si  aj žiaci našej školy pripravili krátky program. Deti zarecitovali básne a zaspievali pesničky.

• Deň mlieka

Do galérie Deň mlieka boli pridané fotografie.

Práve v školskom veku je správna výživa detí veľmi potrebná. Dôležitosť mlieka sme si pripomenuli počas aktivít v rámci Dňa mlieka. Žiaci si pozreli zaujímavý film o ceste mliečka od jeho výroby až po spracovanie. Najväčší úspech mal jahodový mliečny koktail, ktorý pripravila pre žiakov pani riaditeľka. Sme radi, že mliečko deťom chutilo, a veríme, že ho budú piť aj naďalej.

• Ocenený žiak

Do galérie Ocenený žiak boli pridané fotografie.

Pri príležitosti Dňa učiteľov bol ocenený žiak našej školy Davidko Kušnír. Akciu zastrešoval Školský úrad vo Vinnom. David si odniesol ocenenie za výborný prospech. Gratulujeme a prajeme veľa úspechov aj naďalej.

Do galérie Slávik Slovenska boli pridané fotografie.

Ľudová pieseň hovorí o našej histórii, poteší starších ale aj mladších spevákov. Aby sme na piesne našich predkov nezabudli, každoročne organizujeme  súťaž pod názvom  Slávik.  Všetci žiaci našej školy si svoj "slávičí" hlások trénovali a zabojovali v súťaži. Na prvom mieste sa umiestnili chlapci zo štvrtého ročníka Peter Staroň a David Kušnír, druhé mieste obsadili Tereza Kondášová z  druhého ročníka a Erik Goroľ z prvého ročníka, tretie miesto získali prváčikovia Sofia Banová a Ľuboš Rudľovský.

Do galérie Hviezdoslavov Kubín boli pridané fotografie.

P. O. Hviezdoslav patrí k najznámejším osobnostiam slovenskej literarúry. Na jeho počesť sa každoročne koná súťaž v prednese poézie aj prózy. Žiaci druhého, tretieho a štvrtého ročníka predviedli svoje recitačné schopnosti v prednese básní dňa 2. apríla. Na prvom mieste sa umiestnila K. Lukáčová zo 4.ročníka, na druhom mieste sa umiestnil M. Budiš z 2. ročníka, 3. miesto obsadili L. Jankovičová z 3. ročníka  a M. Bajužik zo 4. ročníka. Gratulujeme!

• Zápis žiakov do 1.ročníka

Do galérie Zápis žiakov do 1.ročníka boli pridané fotografie.

Dňa 3. apríla sa na našej škole uskutočnil slávnostný zápis prvákov, teda detí,  ktoré sa  v   budúcom školskom roku stanú žiakmi 1. ročníka. Žiaci našej školy im pripravili  krátky kultúrny program, budúci prváčikovia si vyskúšali prácu na interaktívnej tabuli a ukázali svoje šikovné rúčky i hlavičky. Prajeme im, aby sa im u  nás darilo a tešíme na nich!

Do galérie Karneval boli pridané fotografie.

Kto z nás by nechcel byť chvíľu kráľom, vílou či postavou z obľúbenej rozprávky? Žiaci našej školy sa nimi    mohli stať počas fašiangového karnevalu. Zábavné dopoludnie plné hier, tanca, zábavy skrášlili masky vojakov, čarodejníkov a zvláštnych rozprávkových bytostí. Naprázdno neobišli ani brušká účinkujúcich, ktorí si pochutnali na  chutnom koláčiku. Všetky masky pani riaditeľka odmenila sladkosťou a drobnou vecnou cenou.

• Vianočné vystúpenie

Do galérie Vianočné vystúpenie boli pridané fotografie.

Najkrajšie sviatky roka sú predo dvermi. Tešia sa na ne malí i veľkí. Spoločne sme si čakanie na Vianoce spríjemnili i my. 13. decembra sme pripravili krásny kúlturny program s vianočnými piesňami, básničkami, tancom a scénkami. Deti za svoju snahu si odniesli sladkú odmenu. Krásne Vianoce!

Do galérie Mikuláš boli pridané fotografie.

Čo poteší detské srdiečko viac ako sladká odmena, zvlášť, keď boli dobré. Mikuláš ani na našich žiakov  tento rok  nezabudol. Za pekné básničky a pesničky si v balíčkoch našli chutné ovocie či sladkosť. Ďakujeme Mikuláš:-)

• Jabĺčkový deň

Do galérie Jabĺčkový deň boli pridané fotografie.

V rámci zdravej výživy si žiaci našej školy pripomenuli Deň jabĺčka. Počas vyučovania si ročníky 1.-4. ale aj deti z MŠ pozreli prezentáciu o prospešnosti ovocia a vitamínov pre náš organizmus. Hravou formou si potom jabĺčka vyrobili z papiera či vymaľovali. Na zdravom ovocí si aj pochutnali. Pani kuchárka  dokonca aj upiekla sladký jablkový koláčik, ktorý všetkým chutil.